27.11.2013 року та 28.11.2013 року працівниками Рубіжанського міського суду Луганської області в Рубіжанській спеціалізованій школі № 2 були проведені лекції школярам на тему „Правове виховання”.
Сьогодення вимагає нового підходу до профілактики злочинності серед учнівської спільноти, адже дуже часто школярі та підлітки скоюють злочини, і самі ж від цього страждають, незнаючи свої обов'язки, права та основи законодавства України.
Необхідність проблеми правового виховання школярів на сучасному етапі, зумовлена тим фактором, що в Україні спостерігається тенденція зростання дитячої злочинності, поширення злочинності серед неповнолітніх випереджає її загальне зростання, при цьому вона "омолоджується".
Питання правової освіти та правового виховання школярів особливо актуальне у зв'язку з тим, що недавно прийнятий кримінально-процесуальний кодекс, який передбачає в нашій країні створення дитячих судів, що розглядатимуть справи неповнолітніх, яким виповнилося одинадцять років.
Для учнів 2 класу лекцію читали працівники Рубіжанського міського суду Бахмет Г.О. та Рябченко О.С. Школярі дізнались про свої права та обов,язки відповідно до законодавства України та Конвенції ООН про права дитини. Частина лекції була присвячена правомірній та неправомірній поведінці, а також відповідальності неповнолітніх осіб за вчиненні адміністративних правопорушень та батьків (опікунів) за неналежне виконання своїх обов,язків щодо виховання дітей.
У проведенні лекцій у 3 та 5 класах взяли участь працівники Рубіжанського міського суду Брошко Н.С. та Гребенюк В.Г. Велика увага була приділена загальним правилам кримінального провадження щодо неповнолітніх та застосування примусових заходів виховного характеру до неповнолітніх осіб, які не досягли віку кримінальної відповідальності.
Мета цього заходу – формувати правильну громадську позицію по правовій і моральній культурі в учнів. Сприяти розвитку осмислення своїх і чужих вчинків, ознайомити учнів зі статтями Конституції України про особисті права і свободи громадян, розкрити їх зміст; поглибити знання учнів про особисті права і свободи людини в суспільстві; розвивати в учнів відповідальність; виховувати правову свідомість, громадянську позицію.